No longer available

Zamknięte stacje mycia CIP (Cleaning in Place)

Siemyśl, Polska

Opis

Zamknięte stacje mycia CIP (Cleaning in Place)

Oferujemy, na zamówienie klienta, wg indywidualnego zapotrzebowania Zakładu Przetwórczego różnego rodzaju stacje mycia CIP.Zastosowanie CIP poprawia jakość zgodnie z obowiązującymi standardami Unii Europejskiej, a ponadto obniża koszty wynikające z zastosowania czynnika ludzkiego, stosowanych środków myjących, itp.

Rodzaje proponowanych przez nas stacji mycia zamkniętego (CIP):


  • Stacje mycia ręczne;
  • Stacje mycia półautomatyczne;
  • Stacje mycia w pełni automatyczne.


Wśród wyżej wymienionych:


  • Stacje jedno- i wielotorowe;
  • Stacje jedno- i dwufazowe.


Proponowane stacje mycia sterowane są specjalistycznie przygotowanym oprogramowaniem (uwzględniającym indywidualne potrzeby klienta) i wykorzystują nową automatykę renomowanych firm wg życzenia klienta.

Wzmiankowane stacje mycia CIP znajdują doskonałe zastosowanie, obniżając koszty eksploatacji urządzeń w zakładach przetwórstwa mięsnego, owocowo-warzywnego, mleczarniach oraz innych zakładach, gdzie niezbędnym jest mycie urządzeń i sieci przesyłowych.

OGÓLNY OPIS DZIAŁANIA SYSTEMU MYCIA:

Podstawowa stacja mycia w systemie CIP (Cleaning in Place) składa się ze zbiorników środków myjących (ług i kwas), zbiornika wody oraz dodatkowo może być wyposażona w zbiornik wody wtórnej. W skład stacji wchodzą również pompy, zawory, wymienniki ciepła - ich ilość zależna jest od ilości torów mycia zastosowanych w danej stacji.

Każdy zbiornik wyposażony jest w czujniki temperatury i sensory poziomu.

Sterowanie procesem mycia może odbywać się ręcznie, półautomatycznie lub automatycznie.

Stacja mycia jest podłączona z obiektami przeznaczonymi do mycia rurociągami tak, aby pracować w obiegu zamkniętym. Jeżeli na jednym rurociągu obiegowym znajdzie się wiele obiektów przeznaczonych do mycia, to droga mycia będzie utworzona ręcznie poprzez odpowiednie panele przełączające, ale przebieg mycia będzie nadzorowany automatycznie odpowiednim programem przy pomocy czujników zbliżeniowych.

Przebieg programu mycia w systemie CIP wygląda (mniej więcej) tak:


  • sprawdzanie prawidłowości połączeń i drogi mycia dla wybranych obiektów;
  • sprawdzanie jakości środków myjących znajdujących się w zbiornikach magazynowych (jeśli środki myjące nie będą gotowe to zostaną automatycznie podgrzane i uzupełnione odpowiednim koncentratem do odpowiedniego stężenia;
  • przebieg programu mycia odbywa się w sposób automatyczny;
  • długość poszczególnych kroków mycia będzie ustalona w programie;
  • zmiana mediów myjących następuje automatycznie wraz z rozdziałem mediów myjących.


Specyfikacje

StanUżywane
Numer magazynowy516.1